Pomóżmy małym SERCOM.

Dzisiaj ruszyła wielka akcja Fundacji Radia Zet. Nasz Antek został twarzą kampanii. Jemu już uratowano życie, mamy wszystkie 3 etapy za sobą ale ……  Codziennie rodzą się  przecież kolejne małe serduszka szukające pomocy i pragnące  ŻYĆ !! My wiemy co przeżywają w takich chwilach rodzice i dlatego proszę Was wspierajcie tę akcję. Wystarczy jeden SMS:  SERCE pod numer 7525 !

Lekarze z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie naprawiają rocznie aż 450 małych serduszek. Do kliniki trafiają dzieci z najcięższymi wadami serca, takie jak Antoś, który ma HLHS, co oznacza, że jego serce ma tylko jedną komorę.

Oprócz wiedzy i umiejętności lekarzy do leczenia małych serduszek potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Antoś w ciągu trzech lat przeszedł w trzy operacje i dwa cewnikowania serca. Za każdym razem musiał dostać narkozę. Gdyby w szpitalu była sala hybrydowa, możliwe, że operacje udałoby się zrobić razem z cewnikowaniem.

Fundacja Radia ZET chce kupić dla krakowskiego szpitala wyposażenie sali hybrydowej.

Na takiej sali dzieci mogą być poddawane zarazem zabiegom kardiologicznym (np. cewnikowanie serca – bardzo dokładne badanie, niezastąpione w diagnostyce wad serca) i kardiochirurgicznym (operacje na otwartym sercu). Takie połączenie zabiegów to jedna narkoza zamiast dwóch, jedna rekonwalescencja zamiast dwóch, to mniej bólu, cierpienia, to krótszy pobyt dzieci w szpitalu.
Marzymy o tym, że mali pacjenci krakowskiego szpitala skorzystają z sali hybrydowej już za rok. Będzie to pierwsza w Polsce dziecięca sala hybrydowa z prawdziwego zdarzenia.

Pomóżmy małym sercom!

Nowoczesna aparatura to koszt 7 milionów złotych. Każdy może pomóc w jej zakupie.

Wystarczy wysłać SMS z hasłem SERCE pod numer 7525 (koszt SMS-a 6,15 zł).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *