Re: Szczepienie

Główna Fora Zdrowie rodziny Szczepienia maluchów Szczepienie Re: Szczepienie

#1755
Ola
Participant

My idziemy normalnym kalendarzem, no może trochę dłuższe przerwy robi się przy podwyższonym ryzyku. Ale szczepimy na wszystko: był rotawirus, pneumokoki, meningokoki, wszystkie obowiązkowe, no oprócz ospy :). Julka nigdy nie miała problemów po szczepieniu. Raz, czy dwa temp. do 37, która minęła po czopku z paracetamolem.

Niestety nie chodzimy do przychodni, tylko do doktora Szydłowskiego na Królewską. Bardzo fajny, no i nie ma problemu z terminem, tyle tylko ze to wizyty prywatne, wiec płatne. Ale warto, bo przecież to nie jest raz na tydzień, tylko raz na 3 miesiace, albo i dłuzej (nam teraz powiedział za 8 miesięcy, ale i tak pójdziemy za 3 – profilaktycznie :) ). A do pediatry chodzę do dr.Pietruszki dotychczas do LIM’u – leczy też starszego syna od urodzenia.

Inhalacje robimy z mukosolwanu i jakiegoś sterydu (w zależności co przepisze lekarz).

Ale z soli też są świetne, szczególnie przy uciażliwym katarze. :)

Na warsztaty GO Hearts można się zapisać na stronie fundacji http://www.corinfantis.com/

Tylko nie wiem, czy są jeszcze miejsca, ale warto zapytać. Mają już ogólny zarys programu:

1. Odległe powikłania po leczeniu operacyjnym dzieci z sercem jednokomorowym, tetralogią Fallota i przełożeniem wielkich pni tętniczych – prof. dr hab. n. med. Edward Malec

2. Co się dzieje z moim dzieckiem na Oddziale Intensywnej Terapii? – dr n. med. Katarzyna Januszewska

A jeszcze do 30 lipca można sie zapisać na jednodniowe warsztaty fundacji Serce Dziecka w Zabierzowie – też na stronie znajdziesz formularz i kontak.

Nie powiem jednak jak to wyglada, bo nie byłam jeszcze na żadnych warsztatach. W zeszłym roku przystosowywałam się do życia z 'serduszkeiem’ i takie tam, jakoś nie miałam głowy do takich przedsięwzięc. :)