mirusia81

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 31 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Poród w 37-ym tygodniu przy hlhs-ie? #3106
  mirusia81
  Participant

  Witam. Serdeczne gratulacje i dużo wiary i cierpliwości życzymy. Ja urodziłam synka Marcelka w 37 t.c. w Gdańsku.Miał się urodzić w Łodzi, ale chciał zobaczyć świat wcześniej. Na wylot do Łodzi czekaliśmy 2 tygodnie i był cały czas w inkubatorze. Ważył 3070 kg. Był na chwile wyciągany z inkubatora i mogłam Go mieć na ręku, poza tym karmiłam, przewijałam Go sama w inkubatorze. Wcześniaki chyba przeważnie leżą w inkubatorach. Po przylocie do Łodzi już nie był w inkubatorze do operacji.A synek gdzie się urodził? Pozdrawiamy.

  w odpowiedzi na: nieustanne infekcje… #2764
  mirusia81
  Participant

  Dzięki Eweliedek…Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: nieustanne infekcje… #2762
  mirusia81
  Participant

  Hej. Napiszcie mi gdzie przechowywać tą nalewkę (lodówka) i przez ile można? Dzięki. Pozdrawiam.Trochę ciężko ją wypić….

  w odpowiedzi na: my czekamy… #2094
  mirusia81
  Participant

  I tak będzie Ewelina…Pewnie Ci teraz ciężko i źle…i właśnie te pytanie DLACZEGO???Ale widocznie Pan Bóg ją potrzebował i jest tam jej dobrze…Napisz, jak będziesz mogła, jak to się stało w przeciągu kilku godzin…Asencja-myślę, że dobrze zrobiłaś, że przyznałaś się do kataru-może to nic, ale dla Naszych dzieci nie można bagatelizować nawet kataru. Rodzice często o tym zapominają-fakt każdy chce jak najlepiej dla swojego dziecka, ale są też inne, które też są na oddziale, a zarazić się można szybko….Synek szybko wyzdrowieje i w pełni sił pójdzie na operacje.Powodzonka….

  w odpowiedzi na: Jaki poziom saturacji?? #2374
  mirusia81
  Participant

  hej…oleczek trochę nie zrozumiałam, jak mierzysz synkowi…ja zawsze nakładam na nadgarstek…nakładasz na wszystkie paluszki oprócz małego?

  w odpowiedzi na: Jaki poziom saturacji?? #2371
  mirusia81
  Participant

  Cześć wszystkim. Napiszcie mi kochani, jakiej firmy macie sprzęt do pomiaru saturacji? Ja mam firmy Edan-model H100B-zamawiałam przez fundacje, ale myślę, że trochę zaniża saturacje albo ja po prostu źle małemu zakładam. Mam końcówkę neonatalną na nadgarstek, bo synek ma dopiero 4 m-ce.Proszę napiszcie mi, jakie jest Wasze zdanie-na której ręce najlepiej mierzyć itp. Jakie saturacje powinny być (jesteśmy przed 2 etapem), a przy jakich powinniśmy dzwonić do lekarzy. Dzięki i pozdrawiam wszystkich.

  w odpowiedzi na: nieustanne infekcje… #2759
  mirusia81
  Participant

  Hej. Napiszcie mi proszę od jakiego wieku dzieci tą nalewkę mogą pić? Pozdrawiam wszystkich…

  w odpowiedzi na: operacja poszerzania tetnic plucnych po norwoodzie.. #3072
  mirusia81
  Participant

  Marcel jest dosyć długi – w tej chwili wyrasta już z ubranek 68 cm, ważyłam Go wczoraj i waży 5 720 kg (to chyba ładnie jak na 4 m-ce)? Dzięki za odpis…

  w odpowiedzi na: operacja poszerzania tetnic plucnych po norwoodzie.. #3070
  mirusia81
  Participant

  Ok. A mogę zapytać co się stało, że leżeliście w Akademii?

  w odpowiedzi na: my czekamy… #2083
  mirusia81
  Participant

  Dzięki za odp. Trzymam kciuki-wszystko będzie po Twoich myślach…Uda się na pewno i nie myśl o przełożonym terminie. Ja na jedzonko nie mogę narazie narzekać-tylko te nadciśnienie mnie martwi…Pozdrawiam i powodzonka, bo to już niebawem.

  w odpowiedzi na: my czekamy… #2079
  mirusia81
  Participant

  Hej. A gdzie macie – Asencja – 2 etap…? Ile ma teraz Igor? Jak to u Was wyglądało w sensie organizacyjnym – kiedy cewnik, ile kontroli i w ogóle…My jesteśmy po 1 etapie i 1 kontroli…Mały skończył 4 m-c. Następną kontrole mamy 14.11. Bierze lek Maxigrę, bo ma nadciśnienie płucne…Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: operacja poszerzania tetnic plucnych po norwoodzie.. #3068
  mirusia81
  Participant

  Hej. Nam mówili (prof. i Pani doktor), że do 2 etapu nie ma co jeździć do Gdańska. Marcel miał urodzić się w Łodzi, bo ja wiedziałam już o wadzie od 24 t.c., ale jako wcześniak ur. się w Gdańsku na Klinicznej, a potem leżał ok. 2 tyg. na Dębinkach na Kardiologii Dziecięcej…i stąd Go transportowano do Łodzi.Wy na Dębinki jeździcie na kontrole-kto Was prowadzi i co ile są kontrole? To mamy całkiem blisko-może się jakoś spotkamy….Pozdrawiamy.

  w odpowiedzi na: operacja poszerzania tetnic plucnych po norwoodzie.. #3065
  mirusia81
  Participant

  My jesteśmy z Tczewa (Pomorze)-blisko Gdańska. A Wy? Napisz mi ile czasu już Wasz synek bierze viagrę, ale to nie jest maxigra i w jakiej dawce? Nas prowadzi dr Ostrowska. Czy oprócz kontroli w Łodzi, musicie jeszcze coś kontrolować u Wiktorka-jakieś badania robicie, czy macie na miejscu swojego kardiologa itp. Pewnie tak, a po drugiej kontroli ustalają cewnik? A jak u Was było na początku z jedzeniem i wagą? Jakie mleczko mały pił? Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: my czekamy… #2072
  mirusia81
  Participant

  Hej.Spokojnie-mój malutki też miał bardzo dużo leków m.in. adrenalinę w dosyć dużej dawce…bo serduszko nie chciało należycie funkcjonować i z dawek bardzo powoli schodzili…trzeba czasu…wiara i jeszcze raz wiara…Ewelina Twoje pytania są naturalne, bo ja też tak reagowałam…pomódl się i uwierz w dziecko…Wchodziłaś już do niej-leży na Pop-nie wiem, jakie są tam zasady?Jestem z Wami…Będzie dobrze…

  w odpowiedzi na: operacja poszerzania tetnic plucnych po norwoodzie.. #3063
  mirusia81
  Participant

  Spokojnie możesz zadawać pytania…po to jesteśmy by sobie pomagać…wiesz co nikt na razie nie mówił o nie zakwalifikowaniu Go do 2 etapu, bo nie mieliśmy jeszcze cewnika-to pewnie on określi dokładnie to ciśnienie…Teraz liczymy, że maxigra mu pomoże-captopril i spironol, to też leki obniżające ciśnienie-tak mówiła Pani doktor…Generalnie 2 etap robią w Łodzi 6-7 m-c-taką dostałam odp. Mój mały od 2 tyg. ma właśnie takie zaczerwienione oczka-myślałam, że może ma przewiane…Daje Ci mój nr tel. w razie co 607611445…jak możesz, to też mi podaj-ok? A do kogo jeździcie na kontrole? Całusy dla Was.

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 31 w sumie)