Płyny po 3 etapie

Główna Fora Poznajmy się! Płyny po 3 etapie

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1449
  Jurek
  Keymaster

  Kochani,

  Jednym z najbardziej dokuczliwych efektów ubocznych 3 etapu są płyny w opłucnej, czasem w osierdziu. Napiszcie proszę jak to było w wypadku Waszego maluszka. Ile czasu były płyny (może nie było), jak z nimi walczono (dieta, drenaż). To bardzo ciekawy temat dla rodziców, których dzieci przygotowywane są do operacji Fontana.

  #3083
  Nadzieja
  Participant

  Pola miala sciagniety pierwszy dren nastepnego dnia po operacji, natomiast dwa pozostale miala jeszcze przez 7 dni. Pola miala 3 etap w sierpniu, w szpitalu spedzilismy 12 dni. Dreny to jest cos co do teraz wspomina jako najgorsze doswiadczenie z pobytu w szpitalu. Przez 6 tygodni od operacji Pola byla na diecie niskotluszczowej.

  #3084
  Jurek
  Keymaster

  A gdzie Pola była operowana? Czy II etap to był Glenn czy Hemi?

  #3085
  Nadzieja
  Participant

  O kurcze, chyba nie doczytalam. Pola miala 3 etap, a Ty pytasz o drugi.

  Po Glenie nie mielismy zadnych problemow z plynami.

  #3086
  Jurek
  Keymaster

  nie, mój błąd – już poprawiłem. Interesują mnie płyny po 3 etapie. po drugim z tego co wiem płyny są rzadkim efektem ubocznym. Jak u Poli z płynami po 3 etapie?

  #3087
  Nadzieja
  Participant

  Tak jak pisalam wczesniej. Pola miala plyny przez pare dni, miala w sumie 3 dreny, jeden sciagniety nastepnego dnia po operacji, dwa jeszcze pracowaly przez tydzien.

  #3091
  Jurek
  Keymaster

  A napisz mi czy w Łodzi stosowana jest metoda drenażu czynnego i biernego? Jak to wygląda technicznie? Rozmawiałaś może z innymi rodzicami którzy borykają się z problemem utrzymujących się w opłucnej/opłucnych płynów?

  #3092
  Nadzieja
  Participant

  Pola miala operacje w UK. Drenaz czynny byl zastosowany przez pierwsze 3 dni od operacji potem zadecydowano o biernym. Lekarz tlumaczyl nam, ze czynny drenaz nie jest korzystny dla pracy pluc i moze prowadzic do powiklan.

  #3093
  Ewa Michalska
  Keymaster

  Wielkie dzięki za informację bo tego nie wiedzieliśmy. To jest więc kolejny temat o który muszę dopytać lekarzy. W Krakowie nie stosują drenażu czynnego, z kolei w Warszawie jest to norma i dziwią się, że można inaczej ;-). Co ośrodek to inna metoda więc my rodzice musimy czytać, dokształcać się i pytać pytać pytać…. Ale jest nas tu coraz więcej, DAMY RADĘ ! :-)

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.