Jakie podejście lekarzy w Polsce po 3 etapie w Monachium

Główna Fora 3 etapowe lecenie operacyjne Trzeci etap operacji Jakie podejście lekarzy w Polsce po 3 etapie w Monachium

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1481
  Blazej
  Participant

  Witam!

  Wybieramy się z Witkiem na trzeci etap – Fontane do Monachium do prof. Malca. Zastanawiamy się jak po operacji na kontrolach podchodzą lekarze w PL a dokładniej w ICZMP? Macie jakieś doświadczenia?

  Pozdrawiamy!

  #3359
  milana9
  Participant

  Hej, ja też się nad tym zastanawiam. Mój syn jest na razie leczony w Krakowie i też zastanawiamy się nad wyjazdem do Monachium. Będąc kiedyś na oddziale, zapytałam wprost lekarza,jak to jest jeśli dziecko jest operowane w innym miejscu, powiedział, że nie mają prawa odmówić ani przyjęcia na oddział, jeśli jest potrzeba, ani ogólnie pomocy. Ale znowu od rodziców słyszałam, wiadomo co, że się krzywią, złośliwie komentują.

  Może wypowie się ktoś, kto sam tego doświadczył, też będę czekać.

  #3360
  ania2615
  Participant

  Każdy Rodzic chce zrobić wszystko co w jego mocy aby ratować swoje dziecko i to od naszej intuicji i zaufania zależy jaki ośrodek wybierzemy. My po 2 operacjach w Krakowie na 2 kolejne pojechaliśmy do Monachium i teraz jeździmy nadal do Krakowa na kontrole. Nikt na nas krzywo nie patrzy. Lekarze których poznaliśmy podczas pobytu w Prokocimiu traktują nas normalnie, rozmawiamy czasem z nimi na korytarzu. Nie odczułam żadnych złośliwych komentarzy i mam nadzieję, że tak jest i zawsze tak będzie !

  #3361
  Ewa Michalska
  Keymaster

  Każdy ma prawo wybrać ośrodek, w którym leczy dziecko. Byliśmy operowani w Krakowie, rozmawiałam z lekarzami na ten temat i oni, tak jak pisze Ania2615 nie robią problemów i nie patrzą krzywo. Dzieci operowane za granicą bardzo często przyjeżdżają na kontrole do kardiologów z Prokocimia, spotykamy ich nieraz siedząc w kolejce do badania. Kardiochirurdzy też mówią, że nie mogą nikomu niczego zabronić. Osobiście uważam, że przed taką decyzją jak przenoszenie dziecka z ośrodka do ośrodka (niezależnie czy w Polsce, czy za granicą) rodzic powinien spotkać się i porozmawiać szczerze z kardiologiem prowadzącym dziecko, poznać jego opinię. Bo każdy ośrodek ma wypracowane nieco inne metody leczenia (żadna nie jest lepsza czy gorsza, wszystko zależy od konkretnego przypadku!), więc bardzo istotne jest to, żeby przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji naprawdę dobrze przegadać temat ze specjalistami z obu ośrodków, dla dobra dziecka.

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.