grupa iwalidzka

Główna Fora Poznajmy się! grupa iwalidzka

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1433
  asencja
  Participant

  Mam pytanko – czy dla naszych dzieciaków wnioskuje sie o grupe inwalidzką? CZy są jakies korzyści posiadania stopnia niepełnosprawności u takiego aluszka? Jakie formalności trzeba załatwić i w jakim wieku musi byc dziecko?

  #2907
  milana9
  Participant

  Wada serca jest jak najbardziej powodem, dzięki któremu można uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności, jest to dobre, bo przysługują różne dodatki i dofinansowania dla dziecka niepełnosprawnego, my mamy za 2 tygodnie komisję. Potrzebne dokumenty można uzyskać w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie, trzeba dołączyć też jakieś dokumenty o chorobie dziecka, np. wypisy ze szpitala.

  #2908
  mama kubusia
  Participant

  No tak, my mamy stopień niepełnosprawności , korzyści- to takie że jeśli dochód nie przekracza(chyba) 503zł to dostajemy zasiłek rodzinny ,pielęgnacyjny ,dodatek opiekuńczy i opiekuńcze ,ja razem co miesiąc dostaje 801zł , nie duzo ale na pampersy i mleko zawsze wystarczy:-)Zawsze coś nie?

  są potrzebne wypisy ze szpitala i takie zaświadczenie wypisane przez lekarza rodzinnego , chyba w Opiece się go pobiera nie wiem , wtedy się czeka ( ja czekałam na komisję 4 miesiące)i orzeczenie jest od ręki ,nie trzeba czekać .

  Na komisji nawet nie zbadali Kubusia a jak przeczytali historię choroby to nawet pytań nie mieli do mnie :-)Wogóle nie wiedzieli o co chodzi!

  #2909
  Ewa Michalska
  Keymaster

  Na stronie naszej zaprzyjaźnionej Fundacji znajdziecie informacje o uzyskaniu orzeczenia o niepełnosprawności:

  http://v1.sercedziecka.org.pl/index.php?url=8_uzyskanie_statusu.inc#orzeczenie

  My załatwialiśmy takie orzeczenie u siebie w Powiatowym Zespole d.s. Orzekania o niepełnosprawności przy Starostwie Powiatowym. Wydano je na czas określony. Po przyznaniu orzeczenia dostaliśmy też decyzję o przyznaniu zasiłku pielęgnacyjnego – również na czas określony do czasu obowiązywania orzeczenia.

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.