furosemid spironol

Główna Fora Poznajmy się! furosemid spironol

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1453
  milana9
  Participant

  Hej, pewnie wasze dzieciaczki biorą lub brały furosemid i/lub spironol. Czy zdarzały się przy ich braniu wymioty?

  Mój mały po tym, jak po drugiej operacji ma je na stałe, to okropnie dużo wymiotuje, ma podejrzenie refluksu, ale mi się to jakoś nie widzi:) Przeczytałam, że te dwa leki czasem mogą powodować takie działania niepożądanie, spotkaliście się z tym?

  Jutro idziemy do lekarza w tej sprawie, ale ciekawa jestem, czy coś na ten temat wiecie

  #3097
  asencja
  Participant

  Hej.mój synek bierze furosemid od pierwszego etapu, obecnie co 2 dni.wcześniej brał co 3 dni. wymiotuje bardzo często, ale nie wiem czy wiązałabym to z lekami.bez róznicy jeśli miał co 3 dni. też mamy podejrzenie refluksu, nawet robiliśmy usg brzuszka czy czasem nie ma jakiejś nieprawidłowej budowy, ale nie. kwestia wymiotów u serduszek jest częsta ponoć. pracuje nad moim synkiem i jest lepiej jeśli np. kilka razy w ciągu karmienia odbija i nie podnoszę go żeby nie było gwałtownego ruchu tylko prostuje do siedzenia, po karmieniu sadzam w foteliku, żeby trochę się uleżało.

  #3098
  oleczek
  Participant

  hej,mój synek też brał duże dawki i spironolu(nadal bierze) i furosemidu. również wymiotował, ale nie wydaje mi sie żeby było to po tych lekach, tak jak mówi asencja serduszkowe dzieci czesto niestety tak mają. a co do furosemidu to uważam, że to skuteczny lek,ponieważ fajnie działał na mojego synka jak nie siusiał.

  #3099
  milana9
  Participant

  Dziękuję za odpowiedzi, leki na refluks na szczęście pomagają, odpukać:)

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.