Re: pomocy!!

Główna Fora Poznajmy się! pomocy!! Re: pomocy!!

#2889
Karolina
Participant

Witaj wśród rodzicow wyjątkowych dzieci :)

Zdaje sobie sprawe jak bardzo jesteś przerażona i pewnie zrozpaczona ale dzięki temu, że dowiedziałaś się o wadzie maleństwa będąc jeszcze w ciąży zwiększyłaś jego szansę na przeżycie.

To, że jest to ciężka wada z pewnością już wiesz ale uwierz, co raz więcej HLHS-ikow zamieszkuje naszą ziemię.

Życie naszych dzieciakow to ciągła walka a dla nas niepewność przyszłości i związany z tym stres z którym uczymy się żyć-ale warto wspierać nasze dzieci i wierzyć w postęp medycyny. Nasze dzieciaki po przejściu każdego etapu leczenia mogą funkcjonowąć normalnie,rozwijają się trochę wolniej od zdrowych dziceci ze wględu na operację i czas spędzony w szpitalu (oczywiście jeśli nie było komplikacji) ale z czasem doganiają a nawet i przeganiają rówieśników.

Pytasz czy bedziesz mogła rodzić naturalnie-z tego co wiem jeżeli do tej pory Twój lekarz nie stwierdził żadnych przeciwskazań to fakt, że Twoje dziecko ma HLHS nic nie zmienia i nie szkodzi dziecku-słyszałam wręcz opinie, że poród naturalny dla dzieciakow serduszkowych jest b.wskazany.Plusem porodu naturalnego (jeśli nie było komplikacji) jest to, że szybciej będziesz mogła dojść do siebie niż po cesarce i mieć siłę wspierać swoją dzidzię.

Nie wiem co ci jeszcze mogę napisać- co byś chciała wiedzieć?

Moja rada-nie dołuj się tylko WIERZ, że bedzie dobrze.

Jeśli chciałabyś pogadać podaje mój nr tel. 692469307

Życzę Ci siły i duuuuuuuuużo wiary w maleństwo-ja obiecuję się modlić za małego Oliwiera

Trzymaj się Pozdrawiam