Re: operacja poszerzania tetnic plucnych po norwoodzie..

Główna Fora Poznajmy się! operacja poszerzania tetnic plucnych po norwoodzie.. Re: operacja poszerzania tetnic plucnych po norwoodzie..

#3060
kasia mama wiktora
Participant

U nas wyszło właśnie przy pierwszym cewniku nadciśnienie tylko w naszym przypadku dochodzi hipoplazja tentnic płucnych które nie chcą rosnac Wiem żeby podejść do 2 etapu trzeba mieć ciśnienie ok 15 (ale jaki to współczynnik nazwy nie pamiętam) a napewno poniżej 20. U nas na początku było koło 40 teraz spadło do 23 przy ostatnim cewniku. A co do duszności to po prostu szybszy, płytki oddech jak po jakimś maratonie albo też ciężko złapać mu oddech jest wtedy bardziej siny i saturacja niższa ale to naprawdę sporadyczne przypadki a poza tym jakiś czas mieliśmy też te inhalacje jako osłona przed chorobami bo jak był młodszy w kółko łapał zapalenie oskrzeli, krtani albo płuc. Teraz od jakiegoś roku saturacje trzymają się ok 70-75% następny cewnik mamy wyznaczony na styczeń więc zobaczymy jak to będzie.

Mirusia81 a jak to wyszło u was że maluszek taki mały i już wiagre dostaje? Po czym u niego wykryli nadciśnienie płucne? A teraz po pierwszym etapie jak się trzyma? Nie sinieje bardziej i jeśli mogę zapytać to jakie ma saturacje?

Oj ale się rozpisalam…