Re: No to się chwalmy :)

Główna Fora Poznajmy się! Nasze HLHSiki No to się chwalmy :) Re: No to się chwalmy :)

#1833
Jurek
Keymaster

No to i ja się pochwalę, a co… ;-)

Antek ma już prawie 19 miesięcy. Właśnie nauczył się chodzić. Do niedawna robił to tylko w ramach ćwiczeń przy meblach a od wczoraj zasuwa samodzielnie.

Antek ładnie sypia, ale w nocy budzi się 3 razy na mleko z butli. Łącznie wypija w nocy ponad 600 ml mleka i ni cholery nie da się go od tego zamiaru odciągnąć. Martwimy się trochę o ząbki (ma już 15 kiełków), ale z drugiej strony nie ma jak mu odmówić tego mleczka tym bardziej, że w ciągu dnia wypija tylko jedną (210 ml). W ciągu dnia dzieciak zjada ogromne ilości… wszystkiego. Uwielbia brokuły, kalafior, pomidory, kaszki zbożowe, ogórki, ziemniaczki (frytki też) a najbardziej lubi… mięsko. Od 3 miesięcy nauczyliśmy go pić wodę i w ciągu dnia (oprócz jednej butli mleka) pije tylko wodę żywiec. Cieszymy się z tego i próbujemy ten nawyk zaszczepić starszemu synkowi, który trochę się buntuje, ale powoli jednak przekonuje do wody. Żeby było sprawiedliwie to my także zaczęliśmy pijać tylko „żywiec zdrój” ;-)

Antek waży 11,5 kg i ma 88 cm wzrostu. Nie mówi za wiele, choć potrafi ślicznie powiedzieć „mama”, „tata” i „da” kiedy chce, żeby mu coś dać. Uwielbia bawić się z 5 letnim bratem. Niestety starszy brat nie bardzo docenia zabiegi maluszka.

Podsumowując powiem tyle, że po pierwszej operacji Antek wyglądał na chore dziecko i widać było, że jest chudy i ma sine usta. Po drugiej operacji zaczęło się powoli poprawiać. Kiedy Antko skończył rok zaczął nadganiać wagowo i wreszcie przestał wyglądać na chorowita. Dziś jest pogodnym maluszkiem i praktycznie trudno podejrzewać go o dwie poważne operacje na sercu. Czasem zdarza mu się lekkie sinienie ust. Martwimy się wtedy, ale na szczęście to szybko mija.

Antek lubi ssać smoka, ale nie jest jakoś dramatycznie do niego przywiązany. Smoczek zawsze go uspokaja, ale potrafi zasnąć i bez niego. Nie oduczamy go jeszcze bo nie widzimy w tym jakiegoś dramatu

Przepraszam za nieco nieskładne pisanie ale późno już…

Pozdrawiam.

PS.

Jak ktoś chce zobaczyć nowe fotki Ancia to zapraszam:

http://hlhs.pl/rozwoj-i-wychowanie-dziecka-z-hlhs/zdjecia-dzieciakow/?album=3&gallery=3