Re: Jak się mają wasze dzieciaczki?

Główna Fora 3 etapowe lecenie operacyjne Drugi etap operacji Jak się mają wasze dzieciaczki? Re: Jak się mają wasze dzieciaczki?

#1572
Jurek
Keymaster

Cieszę się, że Wam się udało – to najważniejsze!

Dyskusja rodziców na temat wyższości Glenna nad Hemi-Fontan (i vice versa) przypomina trochę rozmowy o ekonomi starszych pań w maglu.

Zielonego pojęcia nie mamy tak naprawdę o całej materii, a różni nas tylko osoba, której zaufaliśmy i której powierzyliśmy życie naszych dzieci.

Gdyby prof. Malec operował Julkę procedurą Hemi-Fontan (nawiasem pisząc w Krakowie robił podobno głównie HF, a kiedy razem z Kordonem pracowali w Szwajcarii, o ile się nie mylę, Malec był jednym z lepszych specjalistów od HF) pewno byłabyś zwolennikiem tej metody.

Analogicznie ja; gdyby prof. Skalski operował Antka procedurą Glenna, prawdopodobnie głosiłbym peany na temat tej metody.

Dlatego sądzę, że nie ma co brnąc dalej w ten zaułek. Tłumaczono mi, że wybór metody zawsze zależy od konkretnego przypadku, chirurga i kilku innych kwestii.

Jestem przeszczęśliwy, że Julka ma się dobrze. Mam nadzieję, że i Antoś będzie silny i że poradzi sobie z III etapem. Teraz focusuję się właśnie na III etap.