Re: Jak się mają wasze dzieciaczki?

Główna Fora 3 etapowe lecenie operacyjne Drugi etap operacji Jak się mają wasze dzieciaczki? Re: Jak się mają wasze dzieciaczki?

#1635
Ewa Michalska
Keymaster

Jak najbardziej zdrowa dieta czyli w wielkim skrócie to, co pisze Agnieszka: mograniczamy sól ile tylko można bo i tak jest jej już dużo w produktach spożywczych. Ograniczamy jak najbardziej cukier pamiętając przy tym o ząbkach naszych dzieci i jak ważne jest, żeby pilnować żeby były zdrowe. Każdy zepsuty ząbek to siedlisko bakterii niezwykle groźnych dla małych serduszek. Ja z Antkiem biegam do dentysty i kontrolujemy co 3 miesiące.

My staramy się przyzwyczajać Antka od małego do jedzenia warzyw. Gotujemy mu na parze mięsko, ryby, brokuły, paprykę, kalafiora, buraczki itd i on to wcina. Nie solimy, pije tylko przegotowaną wodę i nie je praktycznie słodyczy. Nie ukrywam, że taki sposób żywienia Antka wymusza i na nas pewną dyscyplinę ale staramy się przestawić dla jego dobra. Nam też to wyjdzie na zdrowie :-). Mam też w pamięci słowa kardiologa, żeby nie ograniczać dziecku ruchu. Uprawianie sportu jest bardzo wskazane (oczywiście nie wyczynowo ani nie sportów siłowych).