Re: Gdzie operować; w Polsce czy za granicą?

#2413
mama Oskiego
Participant

A oto mój apel,jeśli jest tutaj jakieś kłamstwo to proszę o wskazanie:

Jesteśmy rodzicami dwóch chłopców,starszy Dawidek ma 6 lat, jest zdrowym dzieckiem. Młodszy, Oskarek ma obecnie 1,5 roczku i przyszedł na świat 29.05.2008r z ciężką wadą serca HLHS- zespół niedorozwoju lewego serca. Pierwszą operację na otwartym sercu przeszedł w 13 dobie życia,drugą w wieku 10 miesięcy.

Oba zabiegi przeprowadził wybitny kardiochirurg i cudowny człowiek prof. Jacek Moll w CZMP w Łodzi. Jednak żeby Oskarek mógł dalej żyć i się rozwijać potrzebuje jeszcze jednego bardzo poważnego zabiegu na otwartym sercu. Operacja ta planowo powinna być wykonana między 2 a 3 rokiem życia dziecka. Niestety w Polsce wykonanie zabiegu w planowanym terminie jest niemożliwe ze względu na bardzo długą listę dzieci oczekujących na operację, zabiegi u dzieci nieco starszych, tych które mogą jeszcze poczekać są odkładane bo pierwszeństwo mają noworodki, które trafiają do Łodzi z całej Polski, a jest zbyt mało miejsc na oddziale intensywnej terapii aby wszystkie dzieci mogły być zoperowane w optymalnym dla nich czasie.

Nie chcemy czekać, aż stan naszego dziecka będzie krytyczny, chcemy aby przeszedł kolejny etap korekcji wady w najlepszym dla siebie czasie, wtedy gdy będzie miał najwięcej sił aby walczyć!

Dlatego postanowiliśmy skonsultować Oskarka u światowej sławy kardiochirurga dziecięcego prof. Edwarda Malca. Profesor zgodził się wykonać operacje planowo w Klinice Grosshaden w Monachium, w której kieruje oddziałem kardiochirurgii dziecięcej. Termin zabiegu został wyznaczony na czerwiec 2010 roku a jego koszt to 19 900 EUR, niestety znacznie przekraczający nasze możliwości finansowe. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nasz synek mógł żyć, potrzebujemy jednak Państwa pomocy. Dlatego zwracamy się do Państwa za pośrednictwem fundacji Cor Infantis o wsparcie finansowe naszych działań, walki o życie naszego dziecka.

Dobrowolnych wpłat na leczenie Oskarka można dokonywać na rachunek fundacji:

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

z dopiskiem „OSKAR ADAMSKI”

„DLA ŚWIATA JEST TYLKO DZIECKIEM, DLA NAS JEST CAŁYM ŚWIATEM”

rodzice Oskarka