Re: Gdzie operować; w Polsce czy za granicą?

#2531
Jurek
Keymaster

Karolina, wyluzuj. To nie ma sensu. Jak dyskutować z Olą, która w jednym wpisie pisze „nie interesują mnie żadne statystyki”, tylko po to by dwa zdania niżej napisać „takie są fakty” – jak rozumiem fakty, które Ola sama uznaje za jedynie słuszne.

Olu, nie pisze tego żeby Cię urazić, ale daj poczytać swoje wypowiedzi osobom niezwiązanym (emocjonalnie) z tematem to zobaczysz jak skrajnie nieobiektywne są Twoje osądy.

Mama Maxa często powołuje się na standardy w leczeniu HLHS w Europie i na świecie. Kiedy jednak schodzimy na poziom szczegółu to okazuje się, że wiedzy pozwalającej nam wyciągać takie wnioski po prostu nam brakuje. Nieprawda? Polemizowaliśmy w tej sprawie i na mojego długiego posta: http://hlhs.pl/forum/topic/gdzie-operowac-w-polsce-czy-za-granica/page/10

Agnieszka odpisała: „Podsumowuje twoja wypowiedz tylko tak: ja,jako matka nie chcialabym,aby moje dziecko czekalo w kolejce na operacje i jeszcze cos zalapalo szpitalnego.”

I to zdaniem Agi zamyka temat ;-)

Najeżdżacie na tę Karolinę bo jest zadowolona z PL. Bez przerwy zarzucacie, że jej zadowolenie nie może być wyznacznikiem dla innych. A Wasze może? Gdzie tu obiektywizm, gdzie rozsądne rozłożenie akcentów?

Mnie się już przestaje chcieć walczyć w obronie rzeczywistości, która wcale nie jest taka jak ją rysujecie. Zakażenia, zarażenia zdarzają się wszędzie na świecie. Skuteczności na poziomie 99% nie oferuje żaden szpital na świecie. Olu, zapytaj o oficjalne dane swojego ośrodka medycznego. Jeśli je otrzymasz będziesz przerażona. Nie dlatego, że są gorsze od innych, ale dlatego że przy tej wadzie ryzyko jest ogromne. I jesteś szczęściarą jak my wszyscy, których dzieci po prostu to przeżyły.

Piszecie o dzieciach, którym nie udało się w PL, zapominając o tym, że to samo dzieje się w innych ośrodkach. Rozumiem, że nie chcecie przyswoić tej prawdy bo to wcale nie jest łatwe. Ale taka jest rzeczywistość.

Na koniec dobra informacja dla Was. Macie świetną opiekę, lepsze warunki socjalne, brakuje Wam kłopotów, które pewno czekają rodziców w PL. Cieszcie się tym, bo to ma znaczenie. Niemniej jednak najważniejsze, czyli skuteczne leczenie HLHS, jest także dostępne za darmo dla wszystkich rodziców w PL. I to jest również prawdziwa informacja.

Nie chciałem nikogo zaatakować. Jeśli się nie udało to przepraszam. Peace.