Re: Gdzie operować; w Polsce czy za granicą?

#2509
Karolina
Participant

Nie wiem dlaczego jest problemem wykonanie cewnikowania, nie jestem lekarzem więc jako laik jestem zaskoczona, że cewnikowania nie potrafi wykonać kardiolog czy też kardiochirurg. Wydawało mi się, że nie jest to zbyt skomplikowany zabieg w porównaniu do operacji.

Spotkałam się raz będąc w szpitalu jak jedno dziecko miało po około 1,5 m-ca robione ponownie cewnikowanie, a rodzice stwierdzili że lekarze to partacze i konowały. Wiem, że często się zdarza, że cewnikowanie nie przynosi zamierzonego efektu lub to co się uda rozszerzyć po jakimś czasie znowu zaczyna się zwężać. Nie umiem zrozumieć podobnego podejścia. Może trochę nie na temat ale mi się nasunęło odn. cewnikowania.

Odnośnie dziewczynki o której piszesz nie chcę się wypowiadać ponieważ wydaje mi się, że nie powinnam,jej mama nie ujawniała się tu na forum więc może sobie tego nie życzyć.

Nie mam informacji co się dzieje gdy trafia dziecko w ciężkim stanie do szpitala w weekend. Natomiast wiem że na dyżurze zawsze zostaje lekarz, który ma zadanie zająć się takim dzieckiem. jak Pola była na IT lekarze ustalali między sobą kto zostaje w Krakowie a kogo nie będzie, w razie jakiś ewentualnych problemów- po co? pozostaje się tylko domyśleć.