Re: CZD Warszawa powodzenie operacji

Główna Fora Poznajmy się! CZD Warszawa powodzenie operacji Re: CZD Warszawa powodzenie operacji

#3080
ela mama kubusia
Participant

Witam,

od dawna próbowałam zalogować się na tym forum ale widocznie coś robiłam źle …

ale od czego jest admin :) (dzięki za pomoc)

Jestem mamą 20-miesięcznego Kubusia operowanego w CZD w Międzylesiu (I i II etap). Obie operacje odbyły się bez komplikacji. Pierwsza w 17 dobie życia synka. Teraz jak patrzę na wszysto inaczej, tzn. z jakimś doświadczeniem to wydaje mi się,że trochę za późno, bo Kubuś miał już słabe żyłki i był opuchnięty. Druga 7,5 miesiąca – poprzedzona była cewnikowaniem tydzień przed, po którym zostaliśmy już w szpitalu ze względu na istotne krążenie oboczne, które się wytworzyło.

Żeby pisać o warunkach, personelu i czy teraz wybrałabym tak samo to musiałabym mieć porównanie do innego ośrodka a nie mam. Z forum Fundacji Serce Dziecka wiem, że niektórzy rodzice są niezadowoleni nawet z Prokocimia a przecież oni mają największe doświadczenie bo przecież zaczęli najwcześniej. W tym czasie kiedy my byliśmy było jeszcze troje lub czworo dzieci. Z tego co wiem na pewno nie żyje jedno dziecko. Chłopiec bardzo źle znosił tę wadę. Kolejny chłopiec ma się ok. jest w wieku Kubusia, II etap miał w Monachium. Nie wiem co u dziewczynki, nie mam kontaktu z rodzicami.

Dla mnie ważna była również odległość od domu, bo bałam się porodu i wogóle tego co miało nas czekać i nie wyobrażałam sobie, że mogłabym być bez męża. A w Warszawie i w Mińsku mamy rodzinę i dużo bliskich osób. Jesteśmy z woj. lubelskiego.

Po Kubusiu nie widać,że jest tak bardzo chorym dzieckiem. Chodzi, biega, łobuzje :) wcina aż miło popatrzeć, uwielbia książki. W tej chwili ma około 83 cm wzrostu albo 86 (kurcze zapomniałam)a waży około 11 200. Co bardzo ważne – byliśmy w kwietniu na echo u dr Mądrego, który powiedział, że Kubuś ma „bardzo ładnie zrobione zwężenie łuku aorty, wogóle nie widać, że miał na to zabieg”.

Może na początek tyle. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania, choć nie codziennie mogę być na forum.